У номерах «Der Herr leschütze all» та «Suplement Heilig» присутні інтонації, притаманні грецькому розспіву. Вони особливо чутні при порівнянні мелодії з піснеспівом «Яко нашего воскресения».

Найяскравіше київський розспів представлений у хоралі «Wo ist ein Gott», в соло хоралу «Herr! Du Lamm», у хоралі «Recht ist es wahrhaft». Сам композитор залишив про це запис на своєму рукописі: «Imitation dun Canhgul de Kiovie».

«Меса» Бортнянського, яка увібрала в себе інтонаційний матеріал західноєвропейської та вітчизняної хорової музики, є одним з найоригінальніших здобутків композиторського мислення XVIII століття. Для неї характерні прозорість гармонічної фактури, розмірений ритм, простота і ясність музичного висловлення.

Своєрідне переосмислення композитором вітчизняних музичних традицій і водночас творче використання досягнень західноєвропейської музики знаменувало початок нового напряму в розвитку російського хорового мистецтва. Усе це дає підстави критично поставитись до слів М. Компанейського про те, що, знаходячись в оточенні європейських педагогів, відвідуючи католицькі

51

Д.С. Бортнянський (головна)

Лічильники

Яндекс.Метрика

Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz» Белый каталог сайтов каталог сайтов ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины Каталог сайтів України Безкоштовний каталог сайтів