На кращих зразках вітчизняної та зарубіжної музики Л.М. Ревуцький виховував естетичні погляди композиторів-початківців, закладав народно-патріотичні підвалини їх майбутньої творчості, прищеплював повагу до реалістичних традицій майстрів минулого, готуючи своїх учнів не лише до творчої, а й до активної музично-громадської діяльності будівників радянської музичної культури. Все це визначило спрямування мистецької діяльності молодого Кирейка.

Вже на першому курсі Віталій Кирейко написав ряд обробок народних пісень, солоспіви, фортепіанні прелюдії, невеликі інструментальні п’єси на основі народних мелодій, а також великий твір – квартет. Наступного року Віталій почав працювати над другим квартетом. Йому дуже подобалось писати для ансамблю – Ревуцький взагалі орієнтував учнів на роботу в жанрі струнного квартету, вважаючи це прекрасною школою для композитора.

Хвилюючою подією в житті Кирейка-першокурсника було виконання в 1945 році хором музичного училища його невеликого твору «Последняя туча рассеянной бури» на слова О. Пушкіна. На другому курсі він почув у студентському концерті два своїх солоспіви – «Тополю» на слова Т. Шевченка і «Стояла я і слухала весну» на вірші Лесі Українки. А в 1946 році відомий Квартет ім. Вільйома виконав Другий струнний квартет Кирейка.

На другому курсі Віталій працює над своєю Першою симфонією. Він віддає їй багато сил, хоч і усвідомлює, що рівень її ще учнівський. А Ревуцький, бачачи такий сильний потяг свого вихованця до оркестру, не стримує його, даючи йому можливість відчути симфонічну стихію. Справжнє, зріле засвоєння й осмислення законів оркестрової музики прийшло до нього пізніше, після закінчення консерваторії, хоч у студентський період він написав ще увертюру, симфонічну поему.

...Настав 1949 рік, вирішальний випускний рік, пора напруженої праці над дипломною програмою.

Віталій Кирейко подав на розгляд державній комісії два твори – Симфонічну поему пам’яті М. Леонтовича і тричастинну кантату «Мати» на вірші М. Рильського. Обидва вони дістали найвищу екзаменаційну оцінку. Випускник Віталій Кирейко був одностайно рекомендований до аспірантури.

Чи мріяв скромний хлопчина з Полтавщини, який приїхав до Києва холодним березневим ранком 1944 року, що він не лише успішно закінчить навчання в консерваторії, а й пов’яже з нею все своє подальше життя?

В аспірантурі його науковим керівником знову був Л. Ревуцький – наставник і старший друг. За три роки Кирейко написав кілька романсів, хор «Весняні води» і Першу симфонію (рання, студентська, в рахунок не бралася) – ця нова симфонія стала його творчим звітом за роки навчання. У 1953 році симфонію було виконано на випускному іспиті оркестром

14

Віталій Кирейко (головна)

Лічильники

Яндекс.Метрика

Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz»