Композитори В. Кирейко, Л. Дичко (сидять), Г. Ляшенко, Ю. Іщенко, І. Карабіц (стоять) та Квартет ім. М. Лисенка Композитори В. Кирейко, Л. Дичко (сидять), Г. Ляшенко, Ю. Іщенко, І. Карабіц (стоять) та Квартет ім. М. Лисенка

тонах. Гаряче почуття відданості Батьківщині звучить у романсі- пісні на вірші П. Тичини «Вставай же, молодь!». Темі мистецтва, його ролі в житті людини присвячені такі твори, як «Не бійся смутку» (сл.

М. Рильського), «Не співайте мені» (сл. Лесі Українки), «Перший спів»

(сл. О. Олеся). У віршах абхазького поета Д. Гуліа Кирейко знайшов близькі йому лірико-філософські настрої («Парус») і роздуми про високе призначення митця («Знамя»).

Якщо в ліричних романсах вокальний стиль грунтується на тонкій пісенній виразності, то в заклично-патріотичних творах композитор звертається до романтично-окрилених інтонацій революційних і радянських масових пісень, виразних декламаційних зворотів. Для втілення сатиричних віршів чеського поета XIX ст. К. Гавлічки-Боровського, Кирейко використовує своєрідний речитативно-декламаційний стиль.

Надзвичайно яскравою, образно насиченою є в романсах Кирейка фортепіанна партія. Невипадково майже в усіх його романсах можна говорити про дуетне співвідношення фортепіанної та вокальної партій. Великого

34

Віталій Кирейко (головна)

Лічильники

Яндекс.Метрика

Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz»