А

Атака

        
  •        Атака (іт. attacca – наступай, нападай, зв’язувай) – В співі – перехід голосового апарату від дихального стану до звукоутворення; початок звуку. Існують три основні типи атаки: м’яка, коли голосові складки змикаються одночасно з надходженням повітря з легенів; тверда, коли складки змикаються, а повітря сильним поштовхом «проривається» з легенів та придихальна, коли повітря з легенів проходить між складок і вони, змикаючись, переривають його потік. Від типу атаки залежить співацька техніка та створення художнього образу.
  • У грі на фортепіано – раптове напруження м’язів рук та кисті (м’язова підготовка), необхідне для раптового акцентованого вступу.
  • В нотопису – вказівка виконавцеві на безпосередній перехід від однієї частини твору до іншої, яка, звичайно, відрізняється від попередньої характером та темпом.


Музика. Словник-довідник. - Вид. 2-ге, переробл. і доп. - Тернопіль: Навчальна книга. - Богдан, 2009. - 352 с.

Поділитися з друзями

Лічильники

Яндекс.Метрика

Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz» Белый каталог сайтов каталог сайтов ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины Каталог сайтів України Безкоштовний каталог сайтів український каталог