І не питай мене (аналіз твору)

(1904 р., слова О. Луцького)

Названа сольна пісня щодо форми займає проміжне місце між наскрізною і куплетно-варіаційною і містить характерні ознаки творчого стилю Д. Січинського. Твір відзначається бурхливо-романтичною схвильованістю, яка підкреслюється несподіваними гармонічними відхиленнями і модуляціями, відображеними у насиченому фортепіанному супроводі. Широкі інтервали і стрибки та дрібний ритмічний поділ, які використовує композитор у мелодії солоспіву, надають його художньому образові душевної тривоги і невпевненості, внутрішнього сум’яття і навіть зневіри, а часті темпо-агогічні коливання — певного різностильового відтінку та непередбачуваності.

Висока теситура солоспіву (тональність — f-moll) свідчить про те, що він призначений для високого і рухливого (ліричного) голосу з добре розвиненою верхньою ділянкою діапазону, повноцінним фальцетно-опертим звучанням високих нот та виразною дикцією.


Лічильники

Яндекс.Метрика

Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz» Белый каталог сайтов каталог сайтов ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины Каталог сайтів України Безкоштовний каталог сайтів